Zeměpisné opakování - otázky a odpovědi - kartičky - 8. a 9. ročník

Předmět:
Počet stran:
17
Velikost: 3.84 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 12. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Karty pro opakování a procvičování učiva zeměpisu formou výběru z možností A, B, C pro 8. a 9. ročník. Žáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích, v malých skupinách nebo s pomocí učitele.

Téma:

  • Česká republika - kraje, vodstvo, kultura, zemědělství
  • Evropa

Obsah materiálu:

  • 63 kartiček s otázkami a výběrem z možností A, B, C + odpovědi (verze barevná a černobílá)
  • stránka s kartičkami A, B, C (verze barevná a černobílá)

Jak na výrobu:

  • kartičky vytisknout, zalaminovat a vystřihnout

Příklady, jak pracovat s materiálem:

  • Učitel čte kartičky celé třídě. Žáci odpovídají za pomocí kartiček A, B, C, které zvedají nad hlavou. Poté učitel oznámí správnou odpověď a ten, kdo zvedl kartičku se správnou odpovědí, dostane bod. Body se sčítají a ten, kdo na konci hry bude mít nejvíce bodů dostane menší odměnu, jako malé plusko nebo malou jedničku. Další možností je, že se žáci hlásí bez pomoci kartiček a po vyvolávání odpovídají. Možno hrát i bez bodů.
  • Další možností je, že kartičku přečte jeden žák před celou třídou, ostatní se hlásí. Ten, kdo je vyvolaný řekne svou odpověď a pokud je správná, vystřídá předchozího žáka a čte otázku on.
  • Žáci hrají ve dvojici/ trojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet.

Možno také zakoupit:

Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi - 7. a 8. ročník

Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi - 6. a 7. ročník

Další produkty od autora Jana Čepová

401752
Vlastivěda
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Materiál je vytvořen pro předmět vlastivěda. Materiál je vhodný pro procvičení a opakování krajů České republiky. Žáci
25.00 Kč
375495
Zeměpis
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Kartičky s hlavními městy Evropy - Já mám, kdo má. Sada obsahuje 39 kartiček se státy a jejich hlavními městy. Karty se
25.00 Kč
379240
Český jazyk
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Materiál je vytvořen pro předmět český jazyk. Obsahuje sadu, která slouží k procvičování podstatných jmen - pomnožných
25.00 Kč
436392
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní listy jsou vhodné pro ozvláštnění výuky a domácí přípravy. Soubor obsahuje 11 pracovních listů k procvičení
35.00 Kč
Zeměpisné opakování - otázky a odpovědi - kartičky - 8. a 9. ročník Zeměpisné opakování - otázky a odpovědi - kartičky - 8. a 9. ročník
Karty pro opakování a procvičování učiva zeměpisu formou výběru z možností A, B, C pro 8. a 9. ročník. Žáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích, v malých skupinách nebo s pomocí učitele. Téma: Česká republika - kraje, vodstvo, kultura, zemědělství Evropa Obsah materiálu: 63 kartiček s otázkami a výběrem z možností A, B, C + odpovědi (verze barevná a černobílá) stránka s kartičkami A, B, C (verze barevná a černobílá) Jak na výrobu: kartičky vytisknout, zalaminovat a vystřihnout Příklady, jak pracovat s materiálem: Učitel čte kartičky celé třídě. Žáci odpovídají za pomocí kartiček A, B, C, které zvedají nad hlavou. Poté učitel oznámí správnou odpověď a ten, kdo zvedl kartičku se správnou odpovědí, dostane bod. Body se sčítají a ten, kdo na konci hry bude mít nejvíce bodů dostane menší odměnu, jako malé plusko nebo malou jedničku. Další možností je, že se žáci hlásí bez pomoci kartiček a po vyvolávání odpovídají. Možno hrát i bez bodů. Další možností je, že kartičku přečte jeden žák před celou třídou, ostatní se hlásí. Ten, kdo je vyvolaný řekne svou odpověď a pokud je správná, vystřídá předchozího žáka a čte otázku on. Žáci hrají ve dvojici/ trojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet. Možno také zakoupit: Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi - 7. a 8. ročník Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi - 6. a 7. ročník
UUCZ-400341
Zeměpis>Postřehovky>Ostatní>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
25.00