Rád bych vám představil tuto únikovou hru, která je opakováním učiva Unit 1 z Project 2 (není to produkt nakladatelství OUP). Jde o typ únikové hry, kdy žáci musí postupně splnit 4 hlavní části.
Materiál je zaměřen na učivo Přítomný čas prostý, řadové číslovky, měsíce a na závěr čeká žáky kvíz/test se 20 otázkami na přítomný čas prostý.
Za každou splněnou část získají stříbrný pohár. Na závěr získají zlatý pohár. V průběhu hry mohou sledovat vpravo nahoře svůj postup a také mají přehled o tom, kolik pohárů už získali Vše je pěkně graficky znázorněno (viz fotogalerie).
Materiál je interaktivní, je potřeba internetové připojení a stolní PC nebo notebook. MŮŽETE POUŽÍT I MOBIL NEBO TABLET, je ale potřeba postupovat podle instrukcí na konci PDF.
Výsledky závěrečného kvízu si mohou žáci zobrazit kliknutím na tuto ikonu -
Tyto výsledky jsou ale v tzv. beta verzi, tzn. že to většinou funguje správně, ale je to ve fázi dalšího testování.
Obsah cvičení:
Místnost 1 Present simple = 2 pexesa - v pexesu žák spojuje obrázky s činnostmi, celkem 20 sloves/činností
Místnost 2 - Months = žáci spojují názvy měsíců s obrázky (drag and drop)
Místnost 3 - Ordinal numbers = žáci spojují tečkami číslovky - psané slovo s číslem a musí správně rozlišovat mezi základními a řadovými číslovkami. Vybral jsem záměrně často se pletoucí čísla, celkem 16.
Místnost 4 - Quiz = 20 otázek na present simple; 10 otázek typu “multiple choice”, 10 otázek - přesunují slova do správného slovosledu.
Zrychlená video ukázka:
Materiál vytvořený v prostředí Genially je zveřejněn v autorské podobě, bez dodatečné jazykové kontroly webu uciteleucitelum.cz.