Wh- questions with celebrities

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
7
Velikost: 707.42 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 10. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje 32 kartiček známých osobností s jejich údaji jako je celé jméno, datum narození, národnost a jazyky, kterými hovoří. Jedná se např. osobnosti: Barack Obama, Leonardo DiCaprio, Daniel Craig, Lionel Messi, Robert Downey jr., Karel Gott apod.

S materiálem se dá pracovat několika způsoby:

1)     Hra na „občanky“ – najdi stejnou dvojici/ skupinu

a.     žáci se ptají na jména – What’s your name?

b.     kdy má dotyčný narozeniny – When is your bithday?

c.      lze přidat i propojení s matematikou, kdy žáci musí spočítat věk – How old are you?

d.     ptají se na národnost – What is your nationality?

e.      lze se ptát i na stát, odkud pochází – žáci uvádějí podle národnosti – Where are you from?

f.       ptají se na ovládané jazyky – What languages do you speak?

Podle odpovědí se žáci řadí do skupin či dvojic. Samozřejmostí je, že si kartičky neukazují. Pro tyto aktivity je to jejich „občanka“. Lze nastavit pravidla, že opravdu hledají svoji dvojici, poté se musí doptat dalšími upřesňujícími otázkami.

 

2)     Zjisti informace od spolužáků

Žáci mají každý jinou kartičku, poté zjišťují a do tabulky zapisují údaje zjištěné od spolužáků. Zde lze velice vhodně diferencovat obtížnost, přidáním či ubráním počtu spolužáků, od kterých mají informaci zjistit. Údaje vyplňují do tabulky se stromem. Do prvního sloupečku si žáci píší reálná jména spolužáků. Do dalších zjištěné informace z kartiček. Pro správné napsání některých méně známých jmen žáci budou muset použít hláskování.

3)     Hra na vízovou kancelář

Žáci utvoří skupiny po 4-5 žácích. Jeden ze skupiny bude policejní úředník. Ten se ptá na údje z formuláře, jméno např. vyhláskuje apod. Jiné dny se žáci v roli úředníka střídají. Ostatní žáci jsou zájemci o občanství ve fiktivní zemi. Spolu s úředníkem, který se jich vyptává na údaje z formuláře. Po vyplnění „žadatel“ zkontroluje a podepíše se (vyplní dolní řádek). Ostatní spolužáci kontrolují a poslouchají. Při živější třídě lze hrát jeden na jeden.

 

Zvídavější žáci mohou na internetu zjistit další informace o dané osobnosti, pokud jí neznají a poté s nimi seznámit spolužáky. 

Další produkty od autora Magdalena Weinerová

370921
Dějepis
5., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní list s vynechanými informaci na téma Reovluční rok 1848. Žáci vyhledávají na internetu chybějící informace
25.00 Kč
404315
Informatika
4., 5.
Pracovní listy
Žáci si na 30 netradičních slovních úlohách procvičí násobení a dělení, sčítání a odčítání. U některých slovních úloh si
49.00 Kč
74310
Anglický jazyk
4.
Pexeso
Kartičky na pexeso - trixeso, lze použít na procvičování slovní zásoby sporty. Vytvořeno podle učebnice Chit Chat 2. V
28.00 Kč
369955
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Karty na procvičování čísel a barev v anglickém jazyce. Jedná se o barvy: zelená, modrá, červená a žlutá a čísla od 1 do
35.00 Kč
Wh- questions with celebrities Wh- questions with celebrities
Materiál obsahuje 32 kartiček známých osobností s jejich údaji jako je celé jméno, datum narození, národnost a jazyky, kterými hovoří. Jedná se např. osobnosti: Barack Obama, Leonardo DiCaprio, Daniel Craig, Lionel Messi, Robert Downey jr., Karel Gott apod. S materiálem se dá pracovat několika způsoby: 1)     Hra na „občanky“ – najdi stejnou dvojici/ skupinu a.     žáci se ptají na jména – What’s your name? b.     kdy má dotyčný narozeniny – When is your bithday? c.      lze přidat i propojení s matematikou, kdy žáci musí spočítat věk – How old are you? d.     ptají se na národnost – What is your nationality? e.      lze se ptát i na stát, odkud pochází – žáci uvádějí podle národnosti – Where are you from? f.       ptají se na ovládané jazyky – What languages do you speak? Podle odpovědí se žáci řadí do skupin či dvojic. Samozřejmostí je, že si kartičky neukazují. Pro tyto aktivity je to jejich „občanka“. Lze nastavit pravidla, že opravdu hledají svoji dvojici, poté se musí doptat dalšími upřesňujícími otázkami.   2)     Zjisti informace od spolužáků Žáci mají každý jinou kartičku, poté zjišťují a do tabulky zapisují údaje zjištěné od spolužáků. Zde lze velice vhodně diferencovat obtížnost, přidáním či ubráním počtu spolužáků, od kterých mají informaci zjistit. Údaje vyplňují do tabulky se stromem. Do prvního sloupečku si žáci píší reálná jména spolužáků. Do dalších zjištěné informace z kartiček. Pro správné napsání některých méně známých jmen žáci budou muset použít hláskování. 3)     Hra na vízovou kancelář Žáci utvoří skupiny po 4-5 žácích. Jeden ze skupiny bude policejní úředník. Ten se ptá na údje z formuláře, jméno např. vyhláskuje apod. Jiné dny se žáci v roli úředníka střídají. Ostatní žáci jsou zájemci o občanství ve fiktivní zemi. Spolu s úředníkem, který se jich vyptává na údaje z formuláře. Po vyplnění „žadatel“ zkontroluje a podepíše se (vyplní dolní řádek). Ostatní spolužáci kontrolují a poslouchají. Při živější třídě lze hrát jeden na jeden.   Zvídavější žáci mohou na internetu zjistit další informace o dané osobnosti, pokud jí neznají a poté s nimi seznámit spolužáky. 
UUCZ-405149
Anglický jazyk>Didaktické hry>Pracovní listy>4.>5.
39.00