Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak

Počet stran:
34
Velikost: 1.32 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 10. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak

Tento materiál obsahuje obrázky kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní druhy. Na každém kaštanu jsou napsané číslice, které odpovídají slovním druhům. Dále jsou na listech (20X) napsány věty, ke kterým budou žáci „sbírat kaštany".

Sbírání kaštanů – slovní druhy trochu jinak (představení)

Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?

 

Co jsem si to koupil(a):

Tento materiál obsahuje několik obrázků kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní druhy. Na každém kaštanu jsou napsané číslice, které odpovídají slovním druhům (1 – 10). Dále jsou na listech (20X) napsány věty, ke kterým budou žáci „sbírat“ kaštany (přiřazovat slovní druhy). Součástí je i řešení.

 

Jak s tímto materiálem pracovat:

1.    Vytiskni strany 5 – 34 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe).

 

2.    Vystřihej jednotlivé listy (věty) a kaštany (slovní druhy).

 

3.    Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J)

 

4.    Žáci budou mít za úkol (ve skupinkách) ke každému listu (větě) sesbírat správné/příslušné kaštany (slovní druhy). Dají si list doprostřed lavice a ke každému slovu přidají kaštan (viz příklad na straně 4)

 

5.    Následně provedete se žáky kontrolu.

 

Další možná varianta:

Můžete použít pouze kaštany (například losovat, bude to pak zajímavé, zábavné a místy i nemožné) a vymýšlet věty dle slovních druhů.

 

Další produkty od autora Lucie Königová

396182
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) II. – dělení a násobení (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co
29.00 Kč
389205
Český jazyk - sloh
ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Úřední dopisy - Tohle by (na úřadu) neprošlo! Tento materiál obsahuje 3 úřední dopisy (reklamaci, žádost, stížnost)
30.00 Kč
389195
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Zapovězeno II.! Tento materiál je vhodný na opakování pojmů z českého jazyka. Materiál obsahuje celkem 60 kartiček
35.00 Kč
396173
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) – procvičování malé násobilky (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti
27.00 Kč
Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak
Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak Tento materiál obsahuje obrázky kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní druhy. Na každém kaštanu jsou napsané číslice, které odpovídají slovním druhům. Dále jsou na listech (20X) napsány věty, ke kterým budou žáci „sbírat kaštany". Sbírání kaštanů – slovní druhy trochu jinak (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?   Co jsem si to koupil(a): Tento materiál obsahuje několik obrázků kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní druhy. Na každém kaštanu jsou napsané číslice, které odpovídají slovním druhům (1 – 10). Dále jsou na listech (20X) napsány věty, ke kterým budou žáci „sbírat“ kaštany (přiřazovat slovní druhy). Součástí je i řešení.   Jak s tímto materiálem pracovat: 1.    Vytiskni strany 5 – 34 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe).   2.    Vystřihej jednotlivé listy (věty) a kaštany (slovní druhy).   3.    Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J)   4.    Žáci budou mít za úkol (ve skupinkách) ke každému listu (větě) sesbírat správné/příslušné kaštany (slovní druhy). Dají si list doprostřed lavice a ke každému slovu přidají kaštan (viz příklad na straně 4)   5.    Následně provedete se žáky kontrolu.   Další možná varianta: Můžete použít pouze kaštany (například losovat, bude to pak zajímavé, zábavné a místy i nemožné) a vymýšlet věty dle slovních druhů.  
UUCZ-389199
Český jazyk - gramatika>Skládačky>Přípravy hodiny/lekce>ZŠ – 1. STUPEŇ>Podzim>Roční období
30.00