Franská říše - úvodní hodina - plán hodiny

Předmět:
Počet stran:
3
Velikost: 2.04 MB
Typ souboru: zip
Prodávající Moderní Škola
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 4. 2025
Sdílet:

Soubor obsahuje přípravu jedné vyučovací hodiny na téma franské říše. V rámci hodiny se žáci budou zabývat rozpadem západořímské říše, stěhováním národů, Chlodvíkem I. a Karlem Martelem 

V rámci přípravy žáci pracují s různými zdroji informací, díky čemuž se jim zvětšuje rozhled o možnostech získávání znalostí. Navíc si rozvíjí schopnosti se zdroji pracovat.

Materiály odpovídají EUR konceptu výuky. Evokace pracuje s žákovskými prekoncepty. U žáků dochází k uvědomění si významu při zpracování informací. Informace si zařazují do jednotlivých struktur poznání. Je zde také reflexe. Díky tomu si žáci uvědomí, co a jak se učili a jaký udělali pokrok.

Vzdělávací materiál pro ZŠ a SŠ, vypracován v souladu s RVP ZV
Cíle: Po skončení vyučovací hodiny budou žáci schopni spolupracovat ve skupině, analyzovat různé zdroje poznání, shrnout texty do jednoduchých vět.

Klíčové kompetence: k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální a personální

Další produkty od autora Moderní Škola

261704
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor obsahuje přípravu vyučovací hodiny do Aj, která se zaměřuje na dopravní prostředky. Příprava obsahuje hodinu
25.00 Kč
600590
Nezařazené k předmětu
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Diář učitelský
2024/2025 Pedagogický diář / učitelský deník - růžová varianta Tento pedagogický diář je vytvořený přímo učitelkou a
60.00 Kč
336716
Biologie
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Plán vyučovací hodiny – PLOŠTĚNCI – PROJEKT TASEMNICE Soubor obsahuje plán na dvě až tři vyučovací hodiny, při kterých
35.00 Kč
306771
Přírodověda
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Plán vyučovací hodiny – PAVOUKOVCI – pavouci a sekáči Materiál obsahuje kompletně zpracovaný plán vyučovací hodiny k
35.00 Kč
Franská říše - úvodní hodina - plán hodiny Franská říše - úvodní hodina - plán hodiny
Soubor obsahuje přípravu jedné vyučovací hodiny na téma franské říše. V rámci hodiny se žáci budou zabývat rozpadem západořímské říše, stěhováním národů, Chlodvíkem I. a Karlem Martelem  V rámci přípravy žáci pracují s různými zdroji informací, díky čemuž se jim zvětšuje rozhled o možnostech získávání znalostí. Navíc si rozvíjí schopnosti se zdroji pracovat. Materiály odpovídají EUR konceptu výuky. Evokace pracuje s žákovskými prekoncepty. U žáků dochází k uvědomění si významu při zpracování informací. Informace si zařazují do jednotlivých struktur poznání. Je zde také reflexe. Díky tomu si žáci uvědomí, co a jak se učili a jaký udělali pokrok. Vzdělávací materiál pro ZŠ a SŠ, vypracován v souladu s RVP ZV Cíle: Po skončení vyučovací hodiny budou žáci schopni spolupracovat ve skupině, analyzovat různé zdroje poznání, shrnout texty do jednoduchých vět. Klíčové kompetence: k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální a personální
UUCZ-266503
Dějepis>Didaktické hry>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00