GEOMETRICKÁ TĚLESA - matematiku se můžeme učit i při výtvarce!

Ročník:
3., 4., 5.
Počet stran:
15
Velikost: 6.7 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 10. 2024
Sdílet:

Milé kolegyně,

ve třídě jsem s dětmi malovala křídami a učila je stínovat na geometrických tělesech. Děti byly nadšené a moc je to bavilo, proto jsem se rozhodla přípravu a popis sdílet s Vámi.

Spojila jsem tak výtvarnou výchovu - malování, pracovní vyučování - stříhání a lepení a matematiku (geometrii).

Postup práce:

  • Nejprve jsem děti seznámila s obsahem dvouhodinovky.
  • Rozdali jsme si čtvrtky A3 (můžete ale také pracovat na jednom velkém kooperativním obrazu)
  • První, co jsme malovali, bylo modré pozadí vesmírné oblohy s tmavším přechodem vpravo do černé. Dobře jsme rozetřeli prsty.
  • Druhou malbou byly žluté ovály, které jsme také prstem rozetřeli.
  • Pak jsem dětem ukázala planetu SATURN a popsali jsme si jak vypadá. Zeptala jsem se jich, jaký geometrický tvar ta planeta připomíná. Děti odpověděly, že - KOULI. Pak jsme si řekli vlastnosti koule.
  • Rozdala jsem dětem pouze planetu (obrys) a ony ji vystřihly a nalepili. Pracovala jsem na tabuli názorně na svém obrázku a popisovala vše co dělám a proč. Děti mne napodobovaly.
  • Pak jsem rozdala dětem rakety a při vystřihování, lepení a vybarvování jsme si povídali o letu na MĚSÍC, o kosmonautice a td...
  • Po umístění rakety jsem zvolila kvádr, aby byl vpravo v pozadí. Vždy i u ostatních tvarů jsem postupovala tak, že jsem se dětí nejprve zeptala, co je to za tvar a aby mi řekli, co o něm víme. (geometrické pojmy jako - vrchol stěna, hrana, protilehlý, sousední...)
  • Takto jsme postupně přidávaly vybraná geometrická tělesa.

Dětem se tato práce opravdu velmi líbila a jejich rodičům podle odezvy také.

Pokud jsem Vás inspirovala, uděláte mi radost. Podívejte se i na mé další materiály do výuky. Mám jich už stovky :-)

Mgr. L. Sudová - PRIMAÚČA

Další produkty od autora Libuše Sudová

442678
Matematika
2.
Domino
Brožura obsahuje 3 sady domina k hravému procvičování sčítání a odčítání do 100 bez přechodu 10. Lze využít vcelku nebo
29.00 Kč
511348
Pracovní činnosti
ZŠ – 1. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Milé kolegyně a kolegové, v rámci tematického plánu je na všech školách VAŘENÍ A STOLOVÁNÍ. Chtěla jsem pro děti
35.00 Kč
565590
Český jazyk
3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Milé kolegyně a kolegové, jestli se také chystáte na školu v přírodě, kterou máte v plánu zpestřit hrou na piráty
39.00 Kč
222580
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Brožura s didaktickými materiály a náměty k aktivitám mimo lavice. POPIS: Kartičky jsou vhodné pro 1. st. ZŠ k
25.00 Kč
GEOMETRICKÁ TĚLESA - matematiku se můžeme učit i při výtvarce! GEOMETRICKÁ TĚLESA - matematiku se můžeme učit i při výtvarce!
Milé kolegyně,ve třídě jsem s dětmi malovala křídami a učila je stínovat na geometrických tělesech. Děti byly nadšené a moc je to bavilo, proto jsem se rozhodla přípravu a popis sdílet s Vámi.Spojila jsem tak výtvarnou výchovu - malování, pracovní vyučování - stříhání a lepení a matematiku (geometrii).Postup práce:Nejprve jsem děti seznámila s obsahem dvouhodinovky.Rozdali jsme si čtvrtky A3 (můžete ale také pracovat na jednom velkém kooperativním obrazu)První, co jsme malovali, bylo modré pozadí vesmírné oblohy s tmavším přechodem vpravo do černé. Dobře jsme rozetřeli prsty.Druhou malbou byly žluté ovály, které jsme také prstem rozetřeli.Pak jsem dětem ukázala planetu SATURN a popsali jsme si jak vypadá. Zeptala jsem se jich, jaký geometrický tvar ta planeta připomíná. Děti odpověděly, že - KOULI. Pak jsme si řekli vlastnosti koule.Rozdala jsem dětem pouze planetu (obrys) a ony ji vystřihly a nalepili. Pracovala jsem na tabuli názorně na svém obrázku a popisovala vše co dělám a proč. Děti mne napodobovaly.Pak jsem rozdala dětem rakety a při vystřihování, lepení a vybarvování jsme si povídali o letu na MĚSÍC, o kosmonautice a td...Po umístění rakety jsem zvolila kvádr, aby byl vpravo v pozadí. Vždy i u ostatních tvarů jsem postupovala tak, že jsem se dětí nejprve zeptala, co je to za tvar a aby mi řekli, co o něm víme. (geometrické pojmy jako - vrchol stěna, hrana, protilehlý, sousední...)Takto jsme postupně přidávaly vybraná geometrická tělesa.Dětem se tato práce opravdu velmi líbila a jejich rodičům podle odezvy také.Pokud jsem Vás inspirovala, uděláte mi radost. Podívejte se i na mé další materiály do výuky. Mám jich už stovky :-)Mgr. L. Sudová - PRIMAÚČA
UUCZ-698861
Matematika>Matematika - geometrie>Výtvarná výchova>Přípravy hodiny/lekce>3.>4.>5.>🎨 Barvy>🟦 Geometrické tvary
25.00