Pythagorova věta - generátor grafických úloh, testů, tabulek a pracovní list

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 1018.57 KB
Prodávající:
Nahráno: 11. 9. 2022
Upraveno: 1. 10. 2022
Cena:
29 Kč vč. DPH

Koupí tohoto materiálu jste získali několik dokumentů, které jsou zaneseny do souboru v MS excel a pěti .pdf. Na prvním listu naleznete samostatný pracovní list, poté generátory slovních úloh, tabulek a grafických úloh. Více v přiloženém videu.

1. Pythagorova věta - generátory slovních úloh, pracovní list a tabulky - YouTube

Koupí tohoto materiálu jste získali několik dokumentů, které jsou zaneseny do souboru v ms excel (Pro kompatibilitu je vytvořen dokument "starý excel", který je vhodný pro excel rok 2016 a starší. Pokud nechcete pracovat s excelem, je k dispozici pět vygenerovaných .pdf připravených k tisku). Na prvním listu naleznete samostatný pracovní list, který můžete poskytnout žákům k zopakování a uchopení znalosti problematiky Pythagorovy věty. Na tomto listu naleznete pole pro popis stran jejich jmény (odvěsny a přepona), ke které musí žák nejdříve najít pravý úhel. Dále je zde slovní popis vlastností těchto stran a přidání jejich názvu k tomuto popisu. A dále dvě slovní úlohy, resp. základní dva typy slovních úloh, které mohou dostat v rámci použití věty v pravoúhlém trojúhelníku (dopočítání přepony a odvěsny) a dále tři obrázky sloužící k dopočtu chybějící strany. Na dalších listech naleznete slovní úlohy na dopočet chybějící strany se správnými odpověďmi. Následně naleznete grafické úlohy. U těch jsou vždy dvě strany a třetí je třeba dopočíst přes Pythagorovu větu. A nakonec dopočtové tabulky, ve kterých jsou vždy dvě strany známé a třetí je třeba dopočíst. A co je na tom nejlepší? Jedná se o generátory, takže získáte nekonečné množství materiálu. 

Další produkty od autora Jan Bratt

111469
Fyzika
5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
Vybráním tohoto materiálu získáte nekonečné množství kartiček na testování nabytých znalostí převodů jednotek. Získáte
29.00 Kč
253939
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V tomto dokumentu naleznete tři pracovní listy, které se zaměřují na tři typy tak zvaných transpozičních šifer. Jedná se
49.00 Kč
178493
Fyzika
8., 9.
Pracovní listy
Koupí tohoto materiálu získáte několik dokumentů, které jsou zaneseny do jednoho souboru v ms excel. Na prvním listu
29.00 Kč
181050
Matematika
5., 6., 7., 8.
Pracovní listy
Koupí tohoto materiálu získáte několik dokumentů, které jsou zaneseny do jednoho souboru v ms excel. V dokumentu
29.00 Kč
Pythagorova věta - generátor grafických úloh, testů, tabulek a pracovní list Pythagorova věta - generátor grafických úloh, testů, tabulek a pracovní list
Koupí tohoto materiálu jste získali několik dokumentů, které jsou zaneseny do souboru v MS excel a pěti .pdf. Na prvním listu naleznete samostatný pracovní list, poté generátory slovních úloh, tabulek a grafických úloh. Více v přiloženém videu. 1. Pythagorova věta - generátory slovních úloh, pracovní list a tabulky - YouTube Koupí tohoto materiálu jste získali několik dokumentů, které jsou zaneseny do souboru v ms excel (Pro kompatibilitu je vytvořen dokument "starý excel", který je vhodný pro excel rok 2016 a starší. Pokud nechcete pracovat s excelem, je k dispozici pět vygenerovaných .pdf připravených k tisku). Na prvním listu naleznete samostatný pracovní list, který můžete poskytnout žákům k zopakování a uchopení znalosti problematiky Pythagorovy věty. Na tomto listu naleznete pole pro popis stran jejich jmény (odvěsny a přepona), ke které musí žák nejdříve najít pravý úhel. Dále je zde slovní popis vlastností těchto stran a přidání jejich názvu k tomuto popisu. A dále dvě slovní úlohy, resp. základní dva typy slovních úloh, které mohou dostat v rámci použití věty v pravoúhlém trojúhelníku (dopočítání přepony a odvěsny) a dále tři obrázky sloužící k dopočtu chybějící strany. Na dalších listech naleznete slovní úlohy na dopočet chybějící strany se správnými odpověďmi. Následně naleznete grafické úlohy. U těch jsou vždy dvě strany a třetí je třeba dopočíst přes Pythagorovu větu. A nakonec dopočtové tabulky, ve kterých jsou vždy dvě strany známé a třetí je třeba dopočíst. A co je na tom nejlepší? Jedná se o generátory, takže získáte nekonečné množství materiálu. 
UUCZ-177939
Matematika>Pracovní listy>Testy a písemky>8.>9.
29.00