KDYŽ JDE BROUČEK SPÁT- aktivity k podzimnímu USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Počet stran:
25
Velikost: 1.75 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

E- book KDYŽ JDE BROUČEK SPÁT, nabízí různorodé autorské aktivity, doprovázené jednoduchým řečovým/ hudebním doprovodem, které jsou tematicky zaměřené na PODZIMNÍ USPÁVÁNÍ BROUČKŮ. E- book poskytuje oporu při tvorbě vzdělávací nabídky pro děti a nabízí inspirativní náměty při sestavování ŘÍZENÝCH činností. 

Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti:

Dítě a svět:

  • vytváření elementárního povědomí o širším přírodním prostředí, jeho rozmanitosti, vývoji a neustálých proměnách
  • rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

Dítě a jeho tělo: 

  • uvědomění si vlastního těla
  • rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé motoriky (koordinace pohybu, propojení pohybu se zpěvem a tancem, pohybové činnosti)

Zábavnou formou se tak děti seznamují s broučky a jejich přípravou NA ZIMU. Hrajeme pohybové hry, u kterých ukrýváme broučky před ZIMOU, zpíváme písničku, u které počítáme nohy broučka nebo utíkáme před sněhovými vločkami, které se broučky snaží vlákat do domečku... a samozřejmě se prostřednictvím písničky dozvíme také to, jak se jmenuje náš NEJVĚTŠÍ BROUK. :) 

celkový počet stran: 25

náměty na ŘÍZENÉ aktivity+ omalovánky a BERUŠKOVÉ pexeso

zdroj obrázků: www.pixabay.com

obsah

1. NA ZIMU (pohybová hra s písničkou, procvičujeme pozornost, sluchové vnímání, roční doby)

2. NA HOP (pohybová hra s říkankou, procvičujeme zrakové vnímání, prostorovou orientaci, pojmenování konkrétního objektu)

3. BROUČKU, LEŤ! (pohybová hra s řečovým doprovodem, procvičujeme pozornost, koncentraci, hra fair play)

4. KDYŽ SI BROUČEK KLEPE PEŘINU (veselá písnička, procvičujeme číselnou řadu do šesti)

5. BROUČKOVO ROZPOČÍTADLO (kontaktní hra s říkadlem, procvičujeme smysl pro rytmus, podporujeme vzájemné vztahy mezi dětmi, rozvíjíme emoční inteligenci)

6. NA ROHÁČE (pohybová hra s písničkou, upevňujeme znalosti o živočiších majících rohy)

7. KDYŽ SI ZIMA BROUSÍ ZUBY (pohybová hra s písničkou, procvičujeme zrakové vnímání, vnímání prostoru, hbitost, umění prosadit se v rámci skupiny)

8. NA BĚHAJÍCÍ BROUČKY (pohybová hra s říkankou, procvičujeme poznávání a určování tvarů- kulatý a hranatý)

9. NA CHYTÁNÍ LELKŮ (pohybová hra s říkankou, procvičujeme názvy ročních období, reakci na předem daný signál, pohybovou paměť)

10. NA SPÍCÍ BERUŠKU (pohybová hra s říkankou, procvičujeme pozornost, hbitost, rychlost) 

Další produkty od autora Jana Peregrinová

318008
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Písničky, básničky
E-book JAK TO CHODÍ V MOŘI- tematický blok MOŘŠTÍ ŽIVOČICHOVÉ, MOŘE, obsahuje autorské náměty na aktivity, které jsou
175.00 Kč
61166
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Pdf soubor Na co si dnes zahrajeme - poznáváme povolání, obsahuje náměty na originální, autorské aktivity s dětmi, které
150.00 Kč
74487
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Písničky, básničky
Pdf soubor BLE BLE hrátky s padákem – pohybové ČERTOVSKÉ hry, obsahuje autorské náměty na POHYBOVÉ aktivity s dětmi
145.00 Kč
60295
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ
Didaktické hry
Krátké, jednoduché, uvítací hry s říkankou a písničkou pro nejmenší děti, soustředěné do komunitního kruhu. Pdf soubor
100.00 Kč
KDYŽ JDE BROUČEK SPÁT- aktivity k podzimnímu USPÁVÁNÍ BROUČKŮ KDYŽ JDE BROUČEK SPÁT- aktivity k podzimnímu USPÁVÁNÍ BROUČKŮ
E- book KDYŽ JDE BROUČEK SPÁT, nabízí různorodé autorské aktivity, doprovázené jednoduchým řečovým/ hudebním doprovodem, které jsou tematicky zaměřené na PODZIMNÍ USPÁVÁNÍ BROUČKŮ. E- book poskytuje oporu při tvorbě vzdělávací nabídky pro děti a nabízí inspirativní náměty při sestavování ŘÍZENÝCH činností.  Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti: Dítě a svět: vytváření elementárního povědomí o širším přírodním prostředí, jeho rozmanitosti, vývoji a neustálých proměnách rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách Dítě a jeho tělo:  uvědomění si vlastního těla rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé motoriky (koordinace pohybu, propojení pohybu se zpěvem a tancem, pohybové činnosti) Zábavnou formou se tak děti seznamují s broučky a jejich přípravou NA ZIMU. Hrajeme pohybové hry, u kterých ukrýváme broučky před ZIMOU, zpíváme písničku, u které počítáme nohy broučka nebo utíkáme před sněhovými vločkami, které se broučky snaží vlákat do domečku... a samozřejmě se prostřednictvím písničky dozvíme také to, jak se jmenuje náš NEJVĚTŠÍ BROUK. :)  celkový počet stran: 25 náměty na ŘÍZENÉ aktivity+ omalovánky a BERUŠKOVÉ pexeso zdroj obrázků: www.pixabay.com obsah:  1. NA ZIMU (pohybová hra s písničkou, procvičujeme pozornost, sluchové vnímání, roční doby) 2. NA HOP (pohybová hra s říkankou, procvičujeme zrakové vnímání, prostorovou orientaci, pojmenování konkrétního objektu) 3. BROUČKU, LEŤ! (pohybová hra s řečovým doprovodem, procvičujeme pozornost, koncentraci, hra fair play) 4. KDYŽ SI BROUČEK KLEPE PEŘINU (veselá písnička, procvičujeme číselnou řadu do šesti) 5. BROUČKOVO ROZPOČÍTADLO (kontaktní hra s říkadlem, procvičujeme smysl pro rytmus, podporujeme vzájemné vztahy mezi dětmi, rozvíjíme emoční inteligenci) 6. NA ROHÁČE (pohybová hra s písničkou, upevňujeme znalosti o živočiších majících rohy) 7. KDYŽ SI ZIMA BROUSÍ ZUBY (pohybová hra s písničkou, procvičujeme zrakové vnímání, vnímání prostoru, hbitost, umění prosadit se v rámci skupiny) 8. NA BĚHAJÍCÍ BROUČKY (pohybová hra s říkankou, procvičujeme poznávání a určování tvarů- kulatý a hranatý) 9. NA CHYTÁNÍ LELKŮ (pohybová hra s říkankou, procvičujeme názvy ročních období, reakci na předem daný signál, pohybovou paměť) 10. NA SPÍCÍ BERUŠKU (pohybová hra s říkankou, procvičujeme pozornost, hbitost, rychlost) 
UUCZ-181076
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Písničky, básničky>Přípravy hodiny/lekce>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Podzim>Zima>Živočichové>Bezobratlí (hmyz, pavoukovci, plži ...)
150.00