POZNÁVÁNÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ NAŠICH KRMÍTEK

Počet stran:
43
Velikost: 21.38 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Libuše Sudová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 1. 2024
Sdílet:

Brožura obsahuje materiál vhodný k seznamování dětí s našimi pěvci, kteří u nás přezimují a se správným umístěním krmítek a péčí o krmítka.19 demonstračních karet 16 pracovních listů odkazy na podpůrné materiály - hlasy ptáků, videa Více v popisu níže:

Milé kolegyně a kolegové,

také chcete děti naučit poznávat naše nejznámější pěvce, kteří u nás přezimují a mnohdy potřebují

k přežití kruté zimy naši pomoc?

Pojďme děti zaujmout a vysvětleme jim jak správně krmítko umístit a hlavně co do něj dát a nedat, abychom ptákům v dobré víře spíše neublížili.

Já většinou s dětmi i krmítko ve třídě i vyrobím a odnášejí si ho domů. Dá se na internetu objednat stavebnice ze dřeva, kterou jen stlučete a natřete.

V materiálu jsem připravila 16 demonstračních karet s fotografiemi ptáků a popisem, co v krmítku žerou, které doporučuji zalaminovat. Ke každé kartě je připraven list na skupinovou práci. Dětem dáme do skupinky jeden obrázek a k němu pracovní list. Za úkol mají děti vyhledat o daném ptáku informace v encyklopedii nebo na internetu a napsat o něm popis. Jak popis ptáka psát si ukážeme v hodině českého jazyka. Materiál využijete na několik hodin vyučování. Ve výtvarné výchově mohou podle obrázkových karet ptáky malovat.

Vhodné je materiál při práci promítnout i na tabuli (když děti s jednotlivými druhy ptáků seznamujeme).

Jistě vás napadnou i další aktivity, které k tomuto materiálu přidružíte. (Můžete doprovodit zvuky ptáků, které jsou také dohledatelné na internetu.)

např. na stránce: https://www.nasiptaci.info/zvuky-ptaku/

Do materiálu jsem umístila odkazy na kliknutí a otevřou se vám v internetovém prohlížeči.

Přeji vám hezké hodiny s vašimi žáky a děkuji, že pomáháte přírodě a budujete v dětech vztah k ptákům.

 

Mgr. L. Sudová

 

výpis ptáků v materiálu:

 

  • sýkora koňadra
  • sýkora modřinka
  • červenka obecná
  • žluna zelená
  • vrabec domácí
  • vrabec polní
  • pěnkava obecná
  • zvonek zelený
  • čížek lesní
  • stehlík obecný
  • strakapoud velký
  • brhlík lesní
  • dlask tlustozobý
  • hýl obecný
  • kos černý
  • sojka obecná

 

Další produkty od autora Libuše Sudová

530773
Český jazyk
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Běhací diktát
Milé kolegyně a kolegové, připravila jsem trošku jiný běhací diktát. Tento je obohacený o vybarvování a lepení vajíček
35.00 Kč
469799
Matematika
2., 3.
Didaktické hry
Materiál slouží k procvičování sčítání a odčítání do 100 bez přechodu 10 s využitím závorek a k procvičení
30.00 Kč
556051
Pracovní činnosti
ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Milé kolegyně a kolegové, jako dopňkovou aktivitu ke všem mým materiálům o čarodějnici Zloboře do hodin matematiky a
25.00 Kč
227721
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Didaktické hry
Brožura s didaktickými materiály a náměty k aktivitám k upevňování učiva českého jazyka. PROCVIČENÍ VYJMENOVANÝCH SLOV A
30.00 Kč
POZNÁVÁNÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ NAŠICH KRMÍTEK POZNÁVÁNÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ NAŠICH KRMÍTEK
Brožura obsahuje materiál vhodný k seznamování dětí s našimi pěvci, kteří u nás přezimují a se správným umístěním krmítek a péčí o krmítka.19 demonstračních karet 16 pracovních listů odkazy na podpůrné materiály - hlasy ptáků, videa Více v popisu níže: Milé kolegyně a kolegové, také chcete děti naučit poznávat naše nejznámější pěvce, kteří u nás přezimují a mnohdy potřebují k přežití kruté zimy naši pomoc? Pojďme děti zaujmout a vysvětleme jim jak správně krmítko umístit a hlavně co do něj dát a nedat, abychom ptákům v dobré víře spíše neublížili. Já většinou s dětmi i krmítko ve třídě i vyrobím a odnášejí si ho domů. Dá se na internetu objednat stavebnice ze dřeva, kterou jen stlučete a natřete. V materiálu jsem připravila 16 demonstračních karet s fotografiemi ptáků a popisem, co v krmítku žerou, které doporučuji zalaminovat. Ke každé kartě je připraven list na skupinovou práci. Dětem dáme do skupinky jeden obrázek a k němu pracovní list. Za úkol mají děti vyhledat o daném ptáku informace v encyklopedii nebo na internetu a napsat o něm popis. Jak popis ptáka psát si ukážeme v hodině českého jazyka. Materiál využijete na několik hodin vyučování. Ve výtvarné výchově mohou podle obrázkových karet ptáky malovat. Vhodné je materiál při práci promítnout i na tabuli (když děti s jednotlivými druhy ptáků seznamujeme). Jistě vás napadnou i další aktivity, které k tomuto materiálu přidružíte. (Můžete doprovodit zvuky ptáků, které jsou také dohledatelné na internetu.) např. na stránce: https://www.nasiptaci.info/zvuky-ptaku/ Do materiálu jsem umístila odkazy na kliknutí a otevřou se vám v internetovém prohlížeči. Přeji vám hezké hodiny s vašimi žáky a děkuji, že pomáháte přírodě a budujete v dětech vztah k ptákům.   Mgr. L. Sudová   výpis ptáků v materiálu:   sýkora koňadra sýkora modřinka červenka obecná žluna zelená vrabec domácí vrabec polní pěnkava obecná zvonek zelený čížek lesní stehlík obecný strakapoud velký brhlík lesní dlask tlustozobý hýl obecný kos černý sojka obecná  
UUCZ-453929
Přírodověda>Prvouka>Pracovní listy>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>❄️ Zima>🦅 Ptáci
39.00