Gradované číselné výrazy - mocniny + početní operace

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
14
Velikost: 6.29 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Kateřina Šiková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 11. 2024
Sdílet:

Tři obtížnosti příkladů, zaměřené na pořadí početních op. s mocninami, kdy výsledek jednoho je počátečním číslem následujícího. Takto žáci rychle zjistí, zda se dopočítali správného výsledku (najdou/nenajdou) další příklad s tímto číslem. 

Obsah

  • tři úrovně úloh a každá rozdělena na další 2 úrovně, 
    • 2 varianty, výrazy jen se druhou mocninou a jedno znaménko,
    • 2 varianty, výrazy se dvěma znaménky vedle sebe a druhou mocninou,
    • 2 varianty, výrazy se dvěma znaménky vedle sebe a nultou, druhou mocninou,
  • pro snazší zadání nabízím 2 způsoby rozložení úloh,
  • návrh matematické rozcvičky,
  • aktivita "Nechám žáky vymýšlet".

Tento materiál slouží k procvičení učiva úpravy číselných výrazů se závorkami v oboru celých čísel a primárně druhou mocninou. Objevuje se také na prvou a nultou. V materiálu se nachází celkem 61 příkladů, které na sebe jako had navazují. Doporučuji žákům předem říci, kterým příkladem mají začít - snadněji se pak učiteli hledá chyba, protože jako učitel vím, jak na sebe příklady navazují. Principem je, že po spočítání jednoho příkladu je jeho výsledek začátkem druhého. Např. vyjde-li mi u 10 - 5 : 5 + 2 = 11; vím, že následující příklad musí začínat číslem 11, tedy pokračuji úlohou na začátku s číslem 11, tedy: (11 - 2) : 3 + 5 = ... atd.

Způsob využíti:

Žáci pracují samostatně, dle vlastního tempa a mají okamžitou kontrolu. Pokud nenajdou navazující příklad = někde udělaly chybu. Někdo spočítá vše, někdo jen polovinu. Cvičení končí zacyklením příkladů, když žák začne opětovně procházet ve stejném pořadí zadané úlohy.

K dispozici nabízím rozložení příkladů v několika sloupečcích = zadání, kde příklady řeší "jako hada" do sešitu. Nebo jako samostatný sloupeček, kde výpočty provádí přímo do vytisknutého zadání. Upozorňuji, že zadání v jednom sloupečku svádí žáky k řešení od shora dolů. Zde se ztrácí smysl automatické kontroly v podobě navazování úloh, proto doporučuji namnožit dvousloupcové zadání a nechat žáky počítat do sešitů.

Další produkty od autora Kateřina Šiková

284650
Matematika
4., 5., 6.
Pracovní listy
Snaha předejít myšlence 0,80 + 0,20 = 0,100 !!!! Materiál využívám jako první seznámení s desetinnými čísly - postupně
32.00 Kč
157349
Matematika
8., 9., SŠ
Pracovní listy
Pro žáky, kteří mají zvládnuté učivo procent. Vhodné pro žáky 8. ročníku až po žáky střední školy. Aktivita na
40.00 Kč
215627
Matematika
5., 6., 7.
Pracovní listy
Sčítání a odčítání desetinných čísel pomocí vah. Žák spočítá jednu stranu váhy a doplňuje chybějící číslo na straně
30.00 Kč
335132
Matematika
6., 7.
Pracovní listy
Žák počítá příklady. Po dopočítání postupně zakroužkovává cestu bludištěm. Pokud žák počítal správně najde cestu ven z
30.00 Kč
Gradované číselné výrazy - mocniny + početní operace Gradované číselné výrazy - mocniny + početní operace
Tři obtížnosti příkladů, zaměřené na pořadí početních op. s mocninami, kdy výsledek jednoho je počátečním číslem následujícího. Takto žáci rychle zjistí, zda se dopočítali správného výsledku (najdou/nenajdou) další příklad s tímto číslem. Obsahtři úrovně úloh a každá rozdělena na další 2 úrovně, 2 varianty, výrazy jen se druhou mocninou a jedno znaménko,2 varianty, výrazy se dvěma znaménky vedle sebe a druhou mocninou,2 varianty, výrazy se dvěma znaménky vedle sebe a nultou, druhou mocninou,pro snazší zadání nabízím 2 způsoby rozložení úloh,návrh matematické rozcvičky,aktivita "Nechám žáky vymýšlet".Tento materiál slouží k procvičení učiva úpravy číselných výrazů se závorkami v oboru celých čísel a primárně druhou mocninou. Objevuje se také na prvou a nultou. V materiálu se nachází celkem 61 příkladů, které na sebe jako had navazují. Doporučuji žákům předem říci, kterým příkladem mají začít - snadněji se pak učiteli hledá chyba, protože jako učitel vím, jak na sebe příklady navazují. Principem je, že po spočítání jednoho příkladu je jeho výsledek začátkem druhého. Např. vyjde-li mi u 10 - 5 : 5 + 2 = 11; vím, že následující příklad musí začínat číslem 11, tedy pokračuji úlohou na začátku s číslem 11, tedy: (11 - 2) : 3 + 5 = ... atd.Způsob využíti:Žáci pracují samostatně, dle vlastního tempa a mají okamžitou kontrolu. Pokud nenajdou navazující příklad = někde udělaly chybu. Někdo spočítá vše, někdo jen polovinu. Cvičení končí zacyklením příkladů, když žák začne opětovně procházet ve stejném pořadí zadané úlohy.K dispozici nabízím rozložení příkladů v několika sloupečcích = zadání, kde příklady řeší "jako hada" do sešitu. Nebo jako samostatný sloupeček, kde výpočty provádí přímo do vytisknutého zadání. Upozorňuji, že zadání v jednom sloupečku svádí žáky k řešení od shora dolů. Zde se ztrácí smysl automatické kontroly v podobě navazování úloh, proto doporučuji namnožit dvousloupcové zadání a nechat žáky počítat do sešitů.
UUCZ-173742
Matematika>Pracovní listy>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
49.00