Postřeh(ovka) III.

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 2.98 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 10. 2023
Cena:
27 Kč vč. DPH
Sdílet:

Potřeh(ovka) III. – zlomky a procenta (představení)

Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?

Co jsem si to koupil(a):

Tento materiál je vhodný na opakování zlomků a procent. Obsahuje celkem 31 koleček (plus 5 prázdných na vlastní tvoření), ve kterých jsou napsané příklady/ výsledky. Žáci následně musí najít vždy dva stejné výsledky/příklady.

Jak s tímto materiálem pracovat:

  1. Vytiskni strany 3 – 8 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe). Doporučuji zalaminovat kvůli delší životnosti (hra je o postřehu, ale žáci se mohou dostat do zápalu a nezalaminované kartičky by pak nemusely přežít J)
  • Doporučení: Počet hráčů 2-3, ale zvládli jsme i 4-5. Já osobně mám připraveno 8 sad (8x31 kartiček) tak, aby mohla hrát třída se 32 žáky po čtyřech jednotlivcích.
  1. Vystřihej jednotlivá kolečka.
  2. Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J)
  3. Žáci budou mít za úkol najít správné dvojice, které jsou reprezentovány buď výsledky, nebo příklady (například mohou najít na jedné kartičce 24÷6 a na druhé 4).
  • Vždy se dá doprostřed jedna kartička a žáci otočí jednu svou. Ten, kdo najde první správnou dvojici, získává kartu. Ten, kdo bude mít nejvíce karet, vyhrál.

Doporučení: Hrát mohou i dvojice. Hra má velikou variabilitu.

Další produkty od autora Lucie Königová

389199
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak Tento materiál obsahuje obrázky kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní
30.00 Kč
396182
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) II. – dělení a násobení (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co
29.00 Kč
396173
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) – procvičování malé násobilky (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti
27.00 Kč
393894
Matematika
Bingo
Matematické bingo (představení ) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento
65.00 Kč
Postřeh(ovka) III. Postřeh(ovka) III.
Potřeh(ovka) III. – zlomky a procenta (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen? Co jsem si to koupil(a): Tento materiál je vhodný na opakování zlomků a procent. Obsahuje celkem 31 koleček (plus 5 prázdných na vlastní tvoření), ve kterých jsou napsané příklady/ výsledky. Žáci následně musí najít vždy dva stejné výsledky/příklady. Jak s tímto materiálem pracovat: Vytiskni strany 3 – 8 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe). Doporučuji zalaminovat kvůli delší životnosti (hra je o postřehu, ale žáci se mohou dostat do zápalu a nezalaminované kartičky by pak nemusely přežít J) Doporučení: Počet hráčů 2-3, ale zvládli jsme i 4-5. Já osobně mám připraveno 8 sad (8x31 kartiček) tak, aby mohla hrát třída se 32 žáky po čtyřech jednotlivcích. Vystřihej jednotlivá kolečka. Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J) Žáci budou mít za úkol najít správné dvojice, které jsou reprezentovány buď výsledky, nebo příklady (například mohou najít na jedné kartičce 24÷6 a na druhé 4). Vždy se dá doprostřed jedna kartička a žáci otočí jednu svou. Ten, kdo najde první správnou dvojici, získává kartu. Ten, kdo bude mít nejvíce karet, vyhrál. Doporučení: Hrát mohou i dvojice. Hra má velikou variabilitu.
UUCZ-396194
Matematika>Postřehovky>ZŠ – 2. STUPEŇ
27.00