Postřeh(ovka)

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
15
Velikost: 3.02 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 10. 2023
Cena:
27 Kč vč. DPH
Sdílet:

Potřeh(ovka) – procvičování malé násobilky (představení)

Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen?

Co jsem si to koupil(a):

Tento materiál je vhodný na opakování malé násobilky. Obsahuje celkem 62 koleček (plus 10 prázdných na vlastní tvoření), ve kterých jsou napsané příklady/ výsledky. Žáci následně musí najít vždy dva stejné výsledky/příklady. Dle českého pojetí matematiky je součástí materiál se znaménkem „tečka“ pro krát (strana 3-8) a pro lepší přehlednost malých čísel při hraní jsem se rozhodla přidat ještě mezinárodní značení krát × (strana 10-15).

Jak s tímto materiálem pracovat:

  1. Vytiskni strany 3 – 8 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe). Doporučuji zalaminovat kvůli delší životnosti (hra je o postřehu, ale žáci se mohou dostat do zápalu a nezalaminované kartičky by pak nemusely přežít J)
  • Doporučení: Počet hráčů 2-3, ale zvládli jsme i 4-5. Já osobně mám připraveno 8 sad (8x31 kartiček) tak, aby mohla hrát třída se 32 žáky po čtyřech jednotlivcích.
  1. Vystřihej jednotlivá kolečka.
  2. Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J)
  3. Žáci budou mít za úkol najít správné dvojice, které jsou reprezentovány buď výsledky, nebo příklady (například mohou najít na jedné kartičce 7x5 a na druhé 35).
  • Vždy se dá doprostřed jedna kartička a žáci otočí jednu svou. Ten, kdo najde první správnou dvojici, získává kartu. Ten, kdo bude mít nejvíce karet, vyhrál.

Doporučení: Hrát mohou i dvojice. Hra má velikou variabilitu.

Další produkty od autora Lucie Königová

389191
Zeměpis
6.
Postřehovky
Zapovězeno! Tento materiál je vhodný na opakování tématu „vesmír“ při hodině zeměpisu. Materiál obsahuje celkem 60
37.00 Kč
396182
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Potřeh(ovka) II. – dělení a násobení (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co
29.00 Kč
393894
Matematika
Bingo
Matematické bingo (představení ) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento
65.00 Kč
389199
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Sbírání kaštanů - slovní druhy trochu jinak Tento materiál obsahuje obrázky kaštanů, které přestavují jednotlivé slovní
30.00 Kč
Postřeh(ovka) Postřeh(ovka)
Potřeh(ovka) – procvičování malé násobilky (představení) Páni! Ty jsi opravdu držitelem mého materiálu? Musím Ti poděkovat! Co ale tento materiál obsahuje a na co je zaměřen? Co jsem si to koupil(a): Tento materiál je vhodný na opakování malé násobilky. Obsahuje celkem 62 koleček (plus 10 prázdných na vlastní tvoření), ve kterých jsou napsané příklady/ výsledky. Žáci následně musí najít vždy dva stejné výsledky/příklady. Dle českého pojetí matematiky je součástí materiál se znaménkem „tečka“ pro krát (strana 3-8) a pro lepší přehlednost malých čísel při hraní jsem se rozhodla přidat ještě mezinárodní značení krát × (strana 10-15). Jak s tímto materiálem pracovat: Vytiskni strany 3 – 8 (ideálně barevně, bude to vypadat lépe). Doporučuji zalaminovat kvůli delší životnosti (hra je o postřehu, ale žáci se mohou dostat do zápalu a nezalaminované kartičky by pak nemusely přežít J) Doporučení: Počet hráčů 2-3, ale zvládli jsme i 4-5. Já osobně mám připraveno 8 sad (8x31 kartiček) tak, aby mohla hrát třída se 32 žáky po čtyřech jednotlivcích. Vystřihej jednotlivá kolečka. Rozděl žáky do skupin (dle zkušenosti a úspoře času je rozděl Ty J) Žáci budou mít za úkol najít správné dvojice, které jsou reprezentovány buď výsledky, nebo příklady (například mohou najít na jedné kartičce 7x5 a na druhé 35). Vždy se dá doprostřed jedna kartička a žáci otočí jednu svou. Ten, kdo najde první správnou dvojici, získává kartu. Ten, kdo bude mít nejvíce karet, vyhrál. Doporučení: Hrát mohou i dvojice. Hra má velikou variabilitu.
UUCZ-396173
Matematika>Postřehovky>ZŠ – 2. STUPEŇ
27.00