CH. DICKENS - Vánoční koleda (sada aktivit)

Počet stran:
42
Velikost: 24.36 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 10. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sada aktivit do literatury - téma Charles Dickens - Vánoční koleda (povídka, kapitalismus, sociální rozdíly).

Soubor obsahuje sadu aktivit a prezentaci s návodem, jak s tímto materiálem pracovat. (Detaily v náhledových obrázcích.)

Celkem 6 aktivit ke skupinové práci s textem určených pro práci s cryptexem (lze provést i bez cryptexu - součástí souboru je papírový cryptex, do kterého žáci zapisují kód). Žáci pracují samostatně ve skupinkách (mají k dispozici balíček s aktivitami, cryptex a pravidla; sami si organizují, dělí a řídí práci - cílem je splnit všech šest aktivit, které odhalují šestimístný kód v cryptexu. Na závěr hodiny je směřována reflexe - diskuze (třída/dvojice/skupina) či individuální slohová práce - ve formě úvahy (v nižších ročnících pouze zamyšlení, postřehy), v níž se žáci zamýšlí nad fenoménem peněz, bohatství, a to v kontextu myšlenek z povídky). 


1. aktivita: OSMISMĚRKA popisující děj povídky Vánoční koleda (požadovaná slova nahrazena obrázky)

2. aktivita: ŠIFRA Z INICIÁL (Žáci uvádí iniciálu slova vyjádřeného obrázkem.)

3. aktivita: ZAKRÝVACÍ HRA (Spočívá v zakrytí ukázek z knížky kartičkou s textem, která na tuto ukázku navazuje. Žáci kartičky kladou textem dolů a správnost svého řešení si ověří tak, že zadní strany kartiček vytvoří celistvý obraz.)

4. aktivita: NÁVAZNOST REPLIK V DIALOGU (Obrázek udává situaci s první replikou/promluvou, za niž žáci řadí další výpovědi tak, jak se uskutečnily v rámci dialogu. 

5. aktivita: DICKENSŮV ŽIVOTOPIS (K životopisu se pojí deset tvrzení. Úkolem žáků je spočítat, kolik z nich je pravdivých v závislosti na informacích získaných v textu.)

6. aktivita KŘÍŽOVKA (Obsahuje ukázku z Vánoční koledy; úkolem žáků je vyhledat konkrétní informace a vyplnit je do křížovky.  

Pokud žáci zadají správný kód, obsahem cryptexu jsou mince, na což navazuje poslední aktivita - úvaha, diskuze či zamyšlení nad tím jak jsou pojímány v Dickensově povídce (výhody, nevýhody, lze brainstorming atd.). 

 

Další produkty od autora Mgr. Monika Chmelařová

4350
Český jazyk - gramatika
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje: - zásobník pojmů pro učitele (seznam pojmů ke všem 6 kategoriím PJ - konkrétní, abstraktní, pomnožná
45.00 Kč
264526
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
DETAIL CELÉHO MATERIÁLU NAJDETE V NÁHLEDOVÝCH OBRÁZCÍCH :-) • 22 testů k opakování a procvičení literární výchovy
30.00 Kč
333868
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor aktivit k opakování druhů vedlejších vět: 1) AZ-KVÍZ: 56 otázek ( 28 základních + 28 náhradních ) otázky s
68.00 Kč
334931
Český jazyk - literatura
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Šablona deskové hry LABYRINT s motivy řeckých bájí k vytvoření vlastní hry . - 120 otázek s výběrem z možností -
0.00 Kč
CH. DICKENS - Vánoční koleda (sada aktivit) CH. DICKENS - Vánoční koleda (sada aktivit)
Sada aktivit do literatury - téma Charles Dickens - Vánoční koleda (povídka, kapitalismus, sociální rozdíly). Soubor obsahuje sadu aktivit a prezentaci s návodem, jak s tímto materiálem pracovat. (Detaily v náhledových obrázcích.) Celkem 6 aktivit ke skupinové práci s textem určených pro práci s cryptexem (lze provést i bez cryptexu - součástí souboru je papírový cryptex, do kterého žáci zapisují kód). Žáci pracují samostatně ve skupinkách (mají k dispozici balíček s aktivitami, cryptex a pravidla; sami si organizují, dělí a řídí práci - cílem je splnit všech šest aktivit, které odhalují šestimístný kód v cryptexu. Na závěr hodiny je směřována reflexe - diskuze (třída/dvojice/skupina) či individuální slohová práce - ve formě úvahy (v nižších ročnících pouze zamyšlení, postřehy), v níž se žáci zamýšlí nad fenoménem peněz, bohatství, a to v kontextu myšlenek z povídky).  1. aktivita: OSMISMĚRKA popisující děj povídky Vánoční koleda (požadovaná slova nahrazena obrázky) 2. aktivita: ŠIFRA Z INICIÁL (Žáci uvádí iniciálu slova vyjádřeného obrázkem.) 3. aktivita: ZAKRÝVACÍ HRA (Spočívá v zakrytí ukázek z knížky kartičkou s textem, která na tuto ukázku navazuje. Žáci kartičky kladou textem dolů a správnost svého řešení si ověří tak, že zadní strany kartiček vytvoří celistvý obraz.) 4. aktivita: NÁVAZNOST REPLIK V DIALOGU (Obrázek udává situaci s první replikou/promluvou, za niž žáci řadí další výpovědi tak, jak se uskutečnily v rámci dialogu.  5. aktivita: DICKENSŮV ŽIVOTOPIS (K životopisu se pojí deset tvrzení. Úkolem žáků je spočítat, kolik z nich je pravdivých v závislosti na informacích získaných v textu.) 6. aktivita KŘÍŽOVKA (Obsahuje ukázku z Vánoční koledy; úkolem žáků je vyhledat konkrétní informace a vyplnit je do křížovky.   Pokud žáci zadají správný kód, obsahem cryptexu jsou mince, na což navazuje poslední aktivita - úvaha, diskuze či zamyšlení nad tím jak jsou pojímány v Dickensově povídce (výhody, nevýhody, lze brainstorming atd.).   
UUCZ-223983
Český jazyk - literatura>Didaktické hry>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Čtenářská gramotnost 2. stupeň>Vánoce
35.00