Slovní úlohy se zvířátky a ozoboty

Ročník:
Počet stran:
6
Velikost: 5.49 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 10. 2023
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Žáci si na 30 netradičních slovních úlohách procvičí násobení a dělení, sčítání a odčítání. U některých slovních úloh si vystačí s logickou úvahou. Informace ze slovních úloh vycházejí z reálných podkladů či rekordů o daných zvířatech.

Je vhodné, aby žáci pracovali ve dvojici.

Žáci si nejprve vypočítají slovní úlohy a poté podle výsledků zakreslí kódy pro ozoboty do mapky. Ozobot by měl projet celou zoologickou zahradou a vrátit se na start.

Mapka pro ozobota je ve dvou stránkách formátu A4, je nutné na jedné stránce odstřihnout proužeka stránky si slepit.

Mapku stačí vytisknout i černobíle, barevné kódy se tisknout nemusí, stačí je žákům promítnout.

Ozobot startuje u panáčka se zelenou šipkou.

Doporučení:

Připomeneme žákům, že ozobot je jenom robot, že občas si neumí poradit. Velmi záleží na světelných podmínkách ve třídě a na zvolených barevných odstínech, někdy robot “neposlechne”, pokud nejsou úplné ideální podmínky.

Další produkty od autora Magdalena Weinerová

369955
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Karty na procvičování čísel a barev v anglickém jazyce. Jedná se o barvy: zelená, modrá, červená a žlutá a čísla od 1 do
35.00 Kč
405234
Anglický jazyk
1., 2., 3.
Pracovní listy
Žáci podle čísel ve středu kytičky dokreslí okvětní plátky kytiček a poté kytičky vybarví barvou, která je na nejbližším
0.00 Kč
371612
Dějepis
5., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní list s vynechanými informaci tématu Kultura v druhé polovině 19. století (Božena, Němcová, Národní divadlo,...)
0.00 Kč
415935
Nezařazené k předmětu
2., 3., 4.
Didaktické hry
Materiál má za úkol žáky seznámit se některými dalšími údaji o životě svatého Martina. Žáci budou potřebovat list na
35.00 Kč
Slovní úlohy se zvířátky a ozoboty Slovní úlohy se zvířátky a ozoboty
Žáci si na 30 netradičních slovních úlohách procvičí násobení a dělení, sčítání a odčítání. U některých slovních úloh si vystačí s logickou úvahou. Informace ze slovních úloh vycházejí z reálných podkladů či rekordů o daných zvířatech. Je vhodné, aby žáci pracovali ve dvojici. Žáci si nejprve vypočítají slovní úlohy a poté podle výsledků zakreslí kódy pro ozoboty do mapky. Ozobot by měl projet celou zoologickou zahradou a vrátit se na start. Mapka pro ozobota je ve dvou stránkách formátu A4, je nutné na jedné stránce odstřihnout proužeka stránky si slepit. Mapku stačí vytisknout i černobíle, barevné kódy se tisknout nemusí, stačí je žákům promítnout. Ozobot startuje u panáčka se zelenou šipkou. Doporučení: Připomeneme žákům, že ozobot je jenom robot, že občas si neumí poradit. Velmi záleží na světelných podmínkách ve třídě a na zvolených barevných odstínech, někdy robot “neposlechne”, pokud nejsou úplné ideální podmínky.
UUCZ-404315
Informatika>Matematika>Pracovní listy>Ostatní>4.>5.
49.00